ТРАГЕДИЈА: Камион тежок 25 тони прегази мало девојче – мајката не може да се соземе од болка

ТРАГЕДИЈА: Камион тежок 25 тони прегази мало девојче – мајката не може да се соземе од болка

Под Панчевачки мост во улицата Вука Врчевица, во близина на „бетонската база“ денеска околу 11:05 часот се случи страшна трагедија кога камион прегази девојка и ја усмрти на лице место.
Како што изјавила роднината на трагично повреденото девојче, глетката била грозоморна.
– Ја прегази со двете тркала, морничаво. Ѝ помина преку глава – тврди тој.
Како што рече, возачот наводно зборувал на телефон.
-Тие веќе ја доживеаја истата трагедија, едно од нивните деца загина додека си играа на улица. Овој малечок беше ангел, прекрасен – изјави за српски Курир роднина на трагично загинатото девојче.
На местото на настанот можело да се забележат траги од крв како и прамени од косата на девојчето.
На местото на несреќата веднаш пристигнала брза помош, но малото девојче не можело да се спаси.
Очевидец и пријател на семејството вели дека виделе што ќе се случи и побрзале да ја спречат трагедијата.
Не нѐ виде ни нас ни детето, кога му кажав дека го згазило детето ми рече дека зборувам глупости. Едвај ја опоравивме мајката – рекла соговорникот на српски Курир
Според него, сцената била толку грозоморна што никој не сакал да се приближи.

Тоа се 25 тони, не можете ни да замислите како беше.
Ме молеше да одам кај баба и да си играме и го фати за рака брат ѝ, кој има 5 години, а тој за секунда го пушти – низ солзи раскажала мајката за Курир и додала:
– Почна да си игра, и сакаше да ја повлече, но пушти, мал е. Потоа дојде камион и само слушнав удар. Истрчав надвор и кога ја видов сцената се онесвестив.

Извор: Курир.рс

error: Content is protected !!