Голема трагедија: Студент пронајден мртов во дворот на домот Гоце Делчев
Починато лице рано утринава е пронајдено во кругот на студентскиот дом „Гоце Делчев”.
Во моментов не се познати околностите под кое е настаната смртта.
Неофицијално, се работи за машко лице на возраст од 25-28 години.
Полициски екипи се на терен и работат на случајот.

Од МВР потврдуваат дека имаат пријава утринава за починато лице. Додаваат дека телото е дадено на обдукција.

error: Content is protected !!