Претепана малолетничка во центарот на Скопје

Како што соопшти полицијата синоќа во 19.15 часот во полиција, Б.Д.(48) од Скопје, пријавил дека околу 13.15 часот кај транспортниот центар во Скопје неговата ќерка била физички нападната од О.И. од селото Студеничани, скопско, велат од МВР.

Од таму најавуваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

error: Content is protected !!