Вест што ја потресе Македонија: Исчезна 11-годишно девојче од Јурумлери – ова се деталите

11-годишно девојче од скопското село Јурумлери исчезнало вчера, а полицијата трага по него, соопшти МВР.
„На 06.09.2022 во 10.00 часот во Полициската станица Гази Баба, Ј.Б.(47) од с.Јурумлери, скопско, пријавил дека од домот се оддалечила неговата ќерка С.Б.(11) од с.Јурумлери“, велат од полицијата.
Од МВР додаваат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на девојчето.

error: Content is protected !!