Болна работа: Вандализирани надгробни плочи во Македонија – еве за кој град се работи

Болна работа: Вандализирани надгробни плочи во Македонија – еве за кој град се работи

Вчера во полицијата во Кочани били пријавено оштетување на надгробни споменици.


„На 08.04.2023 во 09:35 часот во ОВР Кочани било пријавено дека ноќта помеѓу 07 и 08.04.2023 биле оштетени четири надгробни споменици на Градските гробишта во Кочани, информираа од Министерството за внатрешни работи.


Извршен е увид и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

error: Content is protected !!