Голема трагедија на големиот празник: Скопјанка излегла од автомобил и починала на автобуска станица во Аеродром

Голема трагедија на големиот празник: Скопјанка излегла од автомобил и починала на автобуска станица во Аеродром

Уште една голема трагедија пред големиот празник Велигден, сето ова се случило на Велики Четврток.

Во продолжение дознајте ги деталите.

На 13.04.2023 во 21.14 часот во СВР Скопје е пријавено дека на автобуска постојка на бул.„АСНОМ”, на подрачјето на Аеродром, била пронајдена почината М.Г.(45) од Скопје.

Според пријавеното, додека била во патничко возило „рено канго” со скопски регистарски ознаки, заедно со нејзиниот познаник Т.Н.(50) од Скопје, на М.Г. ѝ се слошило и починала.

error: Content is protected !!