Работник од Комунална хигиена загина во несреќа во Центар

Работник од Комунална хигиена загина во несреќа во Центар

Скопје вчера загина при извршување на работни задачи во Центар.

Како што соопштија од МВР, во 09.14 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„11 Октомври“, при извршување работни задачи, А.С.(43) од Скопје – вработен во ЈП „Комунална хигиена“ се здобил со повреди и починал на местото.

Смрт констатил лекар од Итна медицинска помош, а увид извршила екипа од СВР Скопје.

За настанот бил известен трудов инспектор и по наредба на јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.

error: Content is protected !!