(ВИДЕО) Општа тепачка во Мадрид: Се замаваа Реал и Партизан

На минута и пол пред крајот на натпреварот, нервозните кошаркари на Реал поради убедливото водство на Партизан од 95:80, предизвикаа сериозен инцидент.

Серхио Љуљ го удри Кевин Пантер, по што реагираа и останатите кошаркари.

error: Content is protected !!