Проговори таткото на бебето кое падна низ прозорецот од градинката – еве што се случи

Таткото на бебето (1) кое падна од прозорецот на градинката дал изјава во полиција во која потврдил дека детето паднало низ прозорецот, но дека падот од висина од 8 метри бил амортизиран со дел на земјата на која паднало детето.
Бебе родено во 2021 година, во придружба на нејзината мајка, било примено на Детската универзитетска клиника на улицата Тиршова откако паднало од прозорецот на градинката.
Првите резултати од истрагата укажуваат дека машкото бебе било повредено откако паднало од прозорецот од втората спална соба на градинката на улицата Миљаковачка станица.

За среќа детето е надвор од животна опасност
– Во тек е прегледот на детето, ги дијагностицираме повредите. Единствено што можеме да ви кажеме е дека детето е стабилно – изјавија за за медиумите од Тиршова.

error: Content is protected !!