Медиумите во Хрватска потврдија: ОВА е бројот на загинатите во несреќата – не е познато дали тоа е крајната бројка

Засега не се знае дали ова е конечниот број на жртви во несреќата

Црна вест пристигнува од Хрватска – пет лица загинаа во судир на два воза кај Новска, јавуваат хрватските медиуми.
Петмина загинати во судир на воз кај Новска. Пожарникарите спасуваат затрупани луѓе

Засега не се знае дали ова е конечниот број на жртви во несреќата.

Според неофицијални информации на ТВ Дневник Нова, во несреќата досега загинале најмалку пет лица.
Во тек е спасувањето на луѓето затрупани под остатоците од возот.

Ситуацијата е исклучително тешка на теренот, патничкиот воз се движел со голема брзина пред самиот судар.

Претседателот Пленковиќ заедно со министрите излезе на местото на настанот.
Потсетуваме, околу 22 часот се случи несреќа кога се судрија два воза кај градот Новска во Хрватска.

error: Content is protected !!