Престрелка во Скопје – се уште трае бркотницата: ОВА се деталите

Доцна попладнево се случило пукање во скопската населба Ченто, при што двајца се повредени, пренесе Нетпрес.
Поради сообраќајна несреќа која се случила денеска на подрачјето на Синѓелиќ дошло до вооружена престрелка која сеуште е во тек.
Сведоци велат дека сеуште трае бркотницата кај последната автобуска постојка на бројот 45.
Поради сообраќајката настанала караница, при што едниот од учесниците извадил пиштол и пукал, има и повредени, тврдат очевидци. Едниот од повредените е од Мојанци.
Иницијалите на лицето кое пукало се Б.Ј и тој се дал во негство со возило марка Голф.

error: Content is protected !!