(ФОТО) Објавен разговор меѓу Марко и Бака Парсе: Ми нудите услуги доцна во ноќта

Поранешниот член на Задруга, Марко Ѓедовиќ на својот Инстаграм објави преписка со јутјуберот Богдан Илиќ, попознат како Бака Прасе.
Имено, Марко Ѓедовиќ во „Нови Јутру“ изјави дека Бака Прасе наводно му се заканувал преку гласовни пораки и му рекол дека ќе го тужи, на што поранешниот член на Задруга вака одговорил:
– Син на свештеник, а доцна во ноќта пцуе и нуди хомосексуални услуги. Богдан, Богдан, ти влегуваш во грев, биди овца од стадото на татко ти а не свиња! И гледајте утре наутро ќе има изненадување. А што се однесува до тужбата, тужи ја мама затоа што си таков каков што си – напиша Марко.

– Сакаш да живееш сега? – го праша Богдан.
– Ќе бидам во живо наутро во 9 часот пред 2 милиони гледачи, вашата гледаност е мала за комуникација со мене. Но, секако, благодарам за поканата. Не – напиша Ѓедовиќ.

Да потсетиме, во неодамна прикажаниот документарец на Пинк Телевизија за Бака Прасе, беше прикажан заштитен сведок, кој зборуваше за познанството на познатиот јутјубер со Вељко Беливук.
По емитувањето на филмот на Жељко Митровиќ, многумина коментираа дека зад силуетата со мутираниот глас стои Марко, кој ги потврди тие сомнежи во јавноста.

– Официјално сум член на кабинетот на Жељко Митровиќ и член на раководството на Телевизија Пинк, тоа е веќе некое време, но оваа ексклузивна информација сакав да ви ја откријам во утринската програма, вие сте пред се моја колега – рече Марко во „Нови Јутру“, и пукаше кон Богдан:
– Смртта на Кики од неговатауста е„срање…“, што за жал се случи и што само му го крена рејтингот. Во постојан контакт сум со Наташа, мајката на Кика, разговаравме вчера, таа само сака да ја знае апсолутната вистина и секогаш ќе и стојам на располагање. По овој процес таа ќе основа невладина организација под името на Кика која ќе се занимава со сите овие работи за кои денес зборуваме, а тоа е да ги заштитиме нашите деца, малолетници и жени од брутално малтретирање – додаде Ѓедовиќ во емисијата, а се осврна и на неговото претставување во документарецот, односно приказната за тоа како тој стои зад претставувањето на Баба Прасе и Веља Невоља.

error: Content is protected !!