Сослушана е мајката на мртвото бебе – открила како се случила трагедијата

Инспекторите на белградската полиција вчера извршиле разговор со М.Т. (38) откако во станот во Вождовац го пронашле телото на нејзиното новороденче.

Според неофицијални информации, таа рекла дека е бремена во деветтиот месец и дека се породила во станот, пишува Телеграф.

Според неа, детето не давало знаци на живот. Во моментот на породувањето со неа биле трите малолетни деца.

За целиот случај е известено и Вишото јавно обвинителство кое наложи обдукција на новороденчето со токсиколошка анализа.

-Првите резултати укажуваат дека детето е родено без знаци на живот и дека нема одговорност на мајката за смртта – вели соговорник близок до истрагата.

Вчера семејството не сакаше да разговара со новинарите за трагедијата.

error: Content is protected !!