(ФОТО) Нова страотна несреќа – тракторот заврши во канал, за жал има и еден починат

Нова страшна трагедија го потресе Балканот.

Тракторот носел приколка на која во која имало казан за печење ракија.
Осумдесет и едногодишен тракторист загина во сообраќајна несреќа што се случи околу 20 часот, во селото Цветке на Ибарската магистрала, на делницата од патот Краљево-Прељина.
Несреќата се случила кога од засега непознати причини автомобил „фолксваген пасат“, кој се движел од правец на Прељина кон Краљево, дошол во контакт со трактор кој влечејќи приколка со казан за варење ракија, исто така се движел во иста насока.
Како што дознаваме, од здобиените повреди трактористот починал на лице место.
Поради несреќата, започнува истрага на лице место, па сообраќајот на оваа многу фреквентна делница на Ибарската магистрала извесен период се одвиваше наизменично, по една коловозна лента.

Фото: G. Šljivić

error: Content is protected !!