(ФОТО) Од автомобилот не остана ништо – Две лица загинаа, а три се повредени во страотна сообраќајна несреќа на автопат во Србија

Тешка сообраќајна несреќа на познатиот автопат. За жал, има две жртви и тројца повредени.

Од автомобилот, како што може да видите не остана ништо, целиот е уништен.
Две лица загинаа во сообраќајна несреќа што утрото се случи во 4 часот и 40 минути на автопатот Белград-Ниш кај Алексиначки Рудник.

Автомобилот во кој се наоѓале жртвите бил смачкан.
Жртвите биле извлечени од возило „фиат пунто“ со белградски таблички, а до несреќата дошло кога автомобилот се судрил со камион.
Во Медицинскиот центар на Универзитетот Ниш по несреќата се примени три, од кои едното е 14-годишно дете, додека другиот е 39-годишен маж.

Прегледите е во тек, а сите тројца пациенти се примени во свесна состојба.

На лице место веќе има Јавен обвинител, притоа се испитува причината за несреќата.

error: Content is protected !!