(ВИДЕО) Голубовиќ збесна: Го шутираше Урош – овој бегаше, ама заработи 2-3 „жешки“

Дел од коментарите под видеото:

-Од херој до слабак. Жална е приказната на Урош.

-Да бидеш во одбрана на некој послаб е одлика на храбри, чесни луѓе со голема муда. Секоја чест Крис.
-Не можам да верувам ама сепак ќе кажам. Кристијан излезе „човек“. Секоја чест, капа до под.

-Македонци апел и поддршка за Кристијан се покажа добра душа и фер кон нашето дете секоја чест и треба да му се заблагодариме за овој гест. Фала ти Кристијане, капа доле!

Го налутија Кристијан Голубовиќ, едноставно тој не сака неправди. Сега веќе тој е новиот херој на публиката во „Задруга 6“.
Кристијан Голубовиќ го бранеше Македонецот Адам Лабуновски, кој беше на мета на Урош Чертиќ. Веднаш после тоа, Урош се задеваше и со Божа, па на Кристијан му се „споија жичките“
Немаше сила што ќе го задржи. Влета обезбедувањето, ама попусто. И дел од учесниците се обидуваа да го задржат. Тој едноставно е прецврст, па му подели неколку удари на Урош.

Кристијан го нападнал Урош, го соборил на земја и почнал да го клоца.
Што не е во ред со тебе? – праша Урош кога Кристијан го турна.

-Ќе те удрам со тупаница во уста што ме клоца – викаше тој.
Со кого си задеваш ти, мамичката твоја – продолжи Кристијан и почна да го клоца и брка Чертиќ.

Инаку вчера Урош Чертиќ беше осуден на една година затвор, поради нелегално поседување на оружје.

Погледнете го видеото во продолжение или со клик ТУКА.

error: Content is protected !!