Македонија во тага и шок: Почина премногу млад – имаше големи амбиции во ракометот

Тажната вест брзо се прошири.

Почина премногу млад.
Пред неполн месец имаше информација дека го продолжил договорот со својот тим.

Ништо не најавуваше еден ваков тажен крај… Македонија тагува.
Трагична вест го потресе македонскиот ракомет денеска.
Познатиот македонски тренер Андон Бошковски починал во текот на ноќта.
Андон Бошковски имаше 47 години. Целиот свој живот го мина на и околу ракометниот терен. Работеше како тренер во Металург, Вардар, Струга, Голден Арт, Радовиш.

Последниот ангажман го имаше на Косово во тимот на Вучитрн, каде на 20-ти август оваа година го продолжи својот договор.
Тој еден период беше и асистент помошник во репрезентацијата на Македонија.

error: Content is protected !!