Лошата вест брзо се прошири: Во сообраќајна несреќа на 4 автомобили, загинаа 2 лица, повеќе се повредени и префрлени во болницата во Мостар

Голема трагедија. За жал има најмалку двајца починати на лице место.

Брзата помош се обидува на лице место да ги спаси останатите настрадани, а дел се префрлени во болница.
Лошата вест брзо се прошири.

За жал, сите балкански портали веќе известуваат, ова е топ вест во моментот.
Неколку загинати и тешко повредени во сообраќајна несреќа кај Мостар
Во тешка сообраќајна несреќа кај Мостар учествувале четири автомобили, а две лица загинале, а неколку се повредени.

Во тешката сообраќајна несреќа што во саботата вечерта се случи во Буна кај Мостар учествувале четири автомобили, јавува Бљесак.инфо.
Според неофицијални информации две лица загинале, додека неколку лица и едно дете се повредени.
Учествуваа четири автомобили со марки БМВ, Сузуки и Мерцедес.

Брзата помош е на местото на несреќата, а тој дел од патот е затворен за сообраќај.
Истрагата е во тек.

error: Content is protected !!