Кобно престигнување: Во тешка сообраќајна несреќа животот го загуби едно лице

Голема несреќа. До неа дошло при обидот за пристигнување.

За жал има и починат човек.
Денеска околу 13 часот се случи тешка сообраќајна несреќа на влезот во Нови Сад од правец на Зрењанин, кај јамката Качка, во која животот го загуби едно лице.

Во несреќата учествувале патничко возило со новосадски регистерски таблички „опел корса“, управувано од починатиот Н.В.(61) од Шајкаш, кое се движело од правец на Нови Сад кон Зрењанин.

Како што неофицијално дознаваме, до сообраќајната несреќа дошло кога шеесет и едногодишен маж почнал да престигнува возило, ја преминал полната линија и со предниот лев крај удрил во предниот лев дел од автомобилот „БМВ“ кој се движел од Зрењанин до Нови Сад, а кој го управувал У.Ц.(28 ) од Бачка Топола.

Според информациите, од ударот „опел корса“ излетала од коловозот.
Според д-р Зоран Круљ, портпарол на Новосадската Итна помош, нивната екипа интервенирала на лице место, а повикот бил примен во 13 часот и 41 минути.

Екипата само на лице место можела да констатира смрт на Н.В.

error: Content is protected !!