Нова несреќа на македонските патишта: Камион управуван од 32-годишник излетал во бездна и се запалил

Веста продолжува веднаш по рекламата:
Денес, 28 септември во 12 и 15 часот било пријавено дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево излетало товарно моторно возило „Мерцедес“ со скопски регистарски таблици.
Несреќата се случила во непосредна близина на Новоселски мост, а со истиот управувал 32-годишнио М.Т. од Скопје, излетал од коловозот, по што паднал во бездната, каде камионот се запалил.
Веднаш реагирале од Општата болница во Гостивар „Ферид Мурад“, на возачот му била пружена лекарска помош.
Потоа е префрлен во болницата, а констатирани се тешки телесни повредени.
На терен изелзе и екипа од Територијалната противпожарна единица на Гостивар, кој го локализирале пожарот на возилото.
На терен е полиција, каде се врши увид на самото место.

error: Content is protected !!