НАЈНОВА ВЕСТ: Апсење утрово во центарот на Скопје

Денеска (27.08.) околу 08,10 часот на автобуска станица кај Зелен пазар во Скопје, од страна на полициски службеници од ЕВР Центар и Бит Пазар бил приведен Т.А. (38) од Скопје, кај кого бил пронајден украден паричник.

Паричникот бил на 49-годишно лице од село Вруток-гостиварско, кој што претходно пријавил дека на 26.07.2022 на железничката станица во Скопје му бил одземен од непознато лице.

Против Т.А. по документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

error: Content is protected !!