Страотна вест се прошири во Македонија: Гореше куќа – во неа имаше и жена, МВР со детали

Страшна вест се прошири на социјалните мрежи.

Голема трагедија. Изгоре куќа.
Од МВР бргу излегоа со информации за целиот случај.
Текстот продолжува по рекламата.
На 04.10.2022 во 10.19 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, Ж.П.(42) од с.Волково, скопско, пријавила дека на 03.10.2022 околу 18.30 часот настанал пожар во нејзината куќа во с.Волково.
Пожарот бил изгаснат, при што Ж.П. се здобила со изгореници на едната рака.
Нејзе и била укажана лекарска помош во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“-Скопје. Увид бил извршен.

error: Content is protected !!