(Видео) Мајки врескаат, се бројат жртви, се појавија снимки од пред градинката во Тајланд

Светот плаче. Голема трагедија. Вкаво нешто одамна не се случило.

Снимките кои се на крајот од текстот, не се за секого! Доколку не сте во состојба, подобро не ги гледајте.
Веста го потресе цел свет. Текстот продолжува по реклмата:
Снимки од масакрот што се случи утрово во градинка во Тајланд се појавија на социјалните мрежи.
Најмалку 34 луѓе се убиени откако поранешен полицаец отворил оган во градинка во североисточниот дел на Тајланд. Напаѓачот подоцна извршил самоубиство, објавија локалните медиуми. Полицијата кажа дека меѓу жртвите има и деца и возрасни.
Според неофицијални информации на тамошните медиуми, поранешен полицаец пукал во полна градинка и убил најмалку 30 луѓе, меѓу кои и деца.
„Напаѓачот пукал и бодел деца и возрасни. Мотивот не е познат“, соопшти полицијата на градот Нонг Буа Лампху.
На видеото се гледа како луѓето плачат, вклучувајќи ги и родителите кои се во неверица.

Според последните информации напаѓачот се самоубил.

error: Content is protected !!