Лошата вест брзо се прошири: Во сообраќајна несреќа во Македонија, малолетно лице го загуби животот

Тажната вест брзо се прошири.

Цела Македонија завиена во црно. Загина младо момче.
Веста која ги потресе сите, продолжува веднаш по платената реклама:
Четиринаесетгодишен мотоциклист од село Заполжани во општина Долнени денеска загинал во сообраќајна несреќа во која учествувало и патничко возило „опел астра“, што го управувал 18-годишен жител од истото село.
Како што соопшти МВР во полицискиот билтен, несреќата помеѓу мотоциклот „шинерај“ и возилото „опел астра“, и двете со прилепски регистарски ознаки, се случила околу 13.40 часот во долненското село Новоселани.
Малолетниот мотоцклист од добиените повреди починал на местото на несреќата. Лекар констатирал смрт, а увид извршила увидна екипа од ОВР Прилеп.
МВР соопшти дека возачот на автомобилот, В.Р.(18), го напуштил местото, но набргру бил пронајден и приведен.

error: Content is protected !!