Доцна вечерва сообраќајна несреќа меѓу два автомобили и трактор – ова се деталите

Доцна вечерва голема сообраќајна несреќа.

Покрај два автомобили, учествувал и еден трактор.
Повредените се пренесени во Ургентниот центар, пренесуваат регионалните медиуми.
Три лица се повредени во сообраќајна несреќа што се случила околу 20 часот и 30 минути во Јагњил кај Младеновац, во соседна Србија.
Дошло до судир на две патнички возила и трактор.
Повредените се пренесени во Ургентниот центар.

error: Content is protected !!