Oфицијално: Поранешниот селектор Игор Ангеловски има нов клуб

После пауза од една година поранешниот селектор на Македонија, Игор Ангеловски конечно има нов клуб.

Хрватска Горица потврди дека потпишале договор со македонскиот стратег. Англовски се заблагодари на ангажманот и истакна дека е среќен поради овој ангажман.

„Сакам да се заблагодарам на претседателот на одлуката јас да бидам новиот тренер на Горица. Брзо се договоривме за соработка. Ја следам хрватската лига од кога бев селектор на Македонија затоа што многу наши играчи играат тука. Среќен сум што од година во година е се подобра и тоа е мотивација за тренерите“, изјави популарниот Мрме.

error: Content is protected !!