(ВИДЕО) Доцна вечерва голема политичка БОМБА: Шест пратеници од ВМРО-ДПМНЕ ќе гласаат за промена на Устав?

Вистинска политичка бомба доцна вечерва пласираше градоначалникот на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски.
Јакимовски кој е лидер на ГРОМ, често присуствува на емисиите „Тешки муабети“ на порталот Инфомакс, а вечерва буквално направи „бум“ со неговата изјава.
Стевчо за македонската јавност откри дека според негови информации, на власта предводена од СДСМ и ДУИ им недостигаат само уште два пратеници, за да го променат Уставот.
-Уште двајца фалат, уште два пратеника фалат за да се изгласаат уставните измени. Два предавници според моите информации, а многу често се точни, вели Јакимовски.
Тоа би значело дека власта веќе има обезбедено 6 пратеници кои ќе гласаат за уставните промени, дали од ВМРО-ДПМНЕ или Левица, не е познато.
Целата емисија погледнете ја во продолжение:

error: Content is protected !!