ГОЛЕMА TPАГЕДИЈA – Пpонајдено починато лице во касаpната во Bелес: Почивај во миp

Тажната вест одекна како гром од ведро небо.

Брзо се прошири на социјалните мрежи. Сите веќе изразуваат и сочувство на починатиот.
Веста прв ја пренесе порталот Батали.нет.

И нашата редакција изразува сочувство на семејството и пријателите. Почивај во мир.
Едно починато лице е пронајдено синоќа во канцеларија во касарната на Армијата на РСМ во Велес, информира денеска полицијата. Лицето било вработено во армијата
„На 13.10.2022 година во Полициската станица Велес било пријавено дека во канцеларија во касарната на Армијата на РСМ во Велес бил пронајден починат С.А.(59) од Гевгелија, вработен во армијата“, соопшти СВР Велес.
Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Велес, а телото на починатиот, по наредба на Јавен обвинител, било дадено на обдукција.

error: Content is protected !!