Нова трагедија на патиштата во државата: Во несреќа загина маж кој изгубил контрола над мотоциклот

Нова тажна вест ја потресе Македонија.

Голема трагедија на патиштата во државата.
Најнова вест.

Продолжува веднаш по платената реклама:
Вчера околу 15.30 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на импровизирана патека во близина на ул.„Македонска“ во Кочани, К.Ѓ.(65) од Кочани, управувајќи мотоцикл, изгубил контрола над мотоциклот и паднал.
– Од здобиените повреди, К.Ѓ. починал на местото, а смрт констатирала медицинска екипа. По овластување на Јавен обвинител, увид на местото извршила екипа од ОВР Кочани, информира МВР.

error: Content is protected !!