Шокантна информација ја вознемири Македонија: Синоќа почина 20 дена старо бебе на Детската Клиника

Пред неколку часа, вистинска трагедија ја потресе цела Македонија.

Веста која ќе ја прочитате во продолжение, воопшто не е за секого.
Најпрво, нашата редакција изразува сочувство до фамилијата и најблиските на малото бебе.

Како што се појави информација, а истата ја пренесе новинарот Рубин Ивановски, одговорен на порталот Народен Глас, голема трагедија се случила синоќа.
Според неговите информации, починало бебе кое имало само 20 дена.

Ситуацијата да биде уште потажна, најверојатно станува збор за лекарска грешка, според информациите на Ивановски.
Ноќеска на Детската Клиника почина 20 дена старо бебе каде од според Твитер извори се работи за лекарска негрижа или лекарска мрза.

Бебето починало целото помодрено каде докторката и вика на мајката “му се кака”, и бебето умира од сепса, пишува Рубин, пренесувајќи извори од Твитер.

error: Content is protected !!