Познат бизнисмен тврди: После мене, Ива беше со мојот син – мочале врз неа

Хрватскиот бизнисмен Маријан Шариќ пред Курир Старс изнесе нови скандалозни тврдења за старлетата и победничка на „Задруга 3“ Ива Гргуриќ.
Откако летово зборуваше за нивната турбулентна врска и за сето она што се случуваше меѓу нив пред неколку години, бизнисменот испровоциран од демантот на неговата приказна од страна на Ива, реши да открие нови шокантни детали од нивната врска, па меѓу другото рече дека неговата два килограми хеpоин во автомобилот, пишува Курир.
– Се што кажа Ива за мене во медиумите е тотална лага. Имам комплетна документација за се што ќе кажам, таа може да каже што сака. Сакав да и помогнам од најдобрата намера бидејќи беше сиромашна. Имаше една сиромашна, напуштена селанка… веќе зборував за тоа, да не се повторувам.

Во Загреб кога ќе се спомне моето име, сите знаат кој сум, а тоа што таа сега го зборува за мене е многу грдо и безобразно. Таа е дното на дното – ја започна приказната огорчениот Маријан, а потоа продолжи:
– Ива е тип на девојка која може да се поврзе со макроа, проституција и дрога. Тоа е таа. Таа се справи со сето тоа на голем начин. Нејзините пријатели ми кажаа дека таа ми го зема автомобилот и дека возела два килограми хероин.

Не ни знаев што е тоа. Подобро да не ме спомнува, бидејќи во телефонот имам интимни видеа со неа, кои сама ги снимила, а потоа ми ги праќала. Ги имам сите докази од докторката кога се оперира, сето тоа го платив и знаев се.

Знам многу други случаи каде тоа го правела со други, но можам да тврдам само она што лично го знам. Сите тие снимки ќе ви ги покажам јавно доколку продолжи со своите лаги и деманти – додаде Шариќ во изјава за Курир.
Тврди и дека после него во сексуална врска со Ивa билa и со неговиот син, но и многу негови пријатели.

– Ива беше со мојот син. Ете каква жена е таа. Со неа беше и цела дискотека на син ми во која пеат најпопуларните пејачи од Србија.

Катастрофа, што правеше? Некои момци ја земаа на бродот. Со неа живееше една моја моќна пријателка, ја мочаа. Ужас! Сите и платија, мораше да живее од нешто, никаде не работеше. Чист сум како солзи, имам докази за се, нека тужи слободно за тоа што го кажав. Нема никаков демант – ја заврши својата исповед за Курир изнервираниот бизнисмен.
Ива Гргуриќ не сакаше да ги коментира шокантните тврдења на загрепскиот бизнисмен, па накратко рече:

– Не, не, многу ви благодарам, не сакам да зборувам за него – изјави Гргуриќ за Курир.

error: Content is protected !!