Пријателите открија страшни детали: Дејана (17) настрадала на лице место, Борис им подлегнал на повредите во болница

Маж (83) кој е уапсен ја предизвикал страшната сообраќајна несреќа што се случила околу 17:15 часот во Бешка.
Во тешка сообраќајка животот го загубија двајца тинејџери – Борис (18) и Дејана (17).

Двајцата биле на мотор, а несреќата наводно ја предизвикал возачот на „мерцедесот“ С.Б.(83) од Крчедин, кој не му отстапил првенство на минување на возачот на мотоциклот.
Според неофицијални информации, Борис не починал на местото на несреќата.
– Дејана го загуби животот на местото на несреќата. Кога слушнавме за трагедијата, ни кажаа дека Борис се бори за живот, но не ја доби таа битка – вели извор близок до момчето кое во шок го загуби животот.

Тој додава дека Борис бил примерно дете и достојно за пофалба.
– Никој не можеше да каже лош збор за него. Не ја познавав лично Дејана, но ова не остави сите во шок. Борис бил многу љубител на мотори – додава соговорникот.

Да потсетиме, тинејџери загинаа во сообраќајна несреќа што се случи на патот Марадик-Бешка.

Според неофицијални информации, возачката дозвола на возачот кој ја предизвика несреќата истекла пред осум години.

error: Content is protected !!