Веќе не се бира каде се краде: Македонец уапсен како краде во суд – еве во кој град

Веќе не се бира каде се краде.

Најнова вест, која ги остави сите без збор.
Реткост е некој да краде во суд, но и тоа се случи во Македонија.

На 18.10.2022 во 22.35 часот во Битола, полициски службеници од криминалистичката полиција и полициската станица при СВР Битола го лишиле од слобода С.Б.(27) од Битола.

Тој се сомничи дека околу 18.10 часот, со употреба на физичка сила, влегол во подрумскиот дел во зградата на Апелационен суд Битола на бул.„1 Мај“, при што одзел повеќе предмети.

Одземеното било пронајдeно и вратено на сопственикот. Исто така, при преглед кај него била пронајдена и одземена марихуана. Лицето било задржано во полициска станица и во консултација со Јавен обвинител, по целосно документирање на случајот против него ќе бидат поднесени соодветни пријави.

error: Content is protected !!