Само што се случи: 3абрзано сите пренесуваат – силен земјотрес со јачина од 5,5 ја потресе Кина

Веста брзо се прошири.

Сите медиуми информираат.
Најнова вест… има нови детали.

Веста продолжува веднаш по рекламата
Земјотрес со јачина од 5,5 степени според Рихтеровата скала го погоди регионот Сечуан во западна Кина, објави Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC).
Земјотресот бил на длабочина од 80 километри, јави ЕМСЦ, пренесува Ројтерс.

Засега нема извештаи за штети или евентуални жртви, наведува британската агенција.

error: Content is protected !!