Вознемирувачко ФОТО: Доцна синоќа е претепан познат новинар во Македонија – ова се деталите

Најнова вест која ги шокираше сите во Македонија.

Нападнат е познат новинар. Ова не е прв пат тој да биде физички нападнат, во неговата долгогодишна кариера.
Доцна синоќа е претепан познатиот новинар во Македонија, Зоран Божиновски.

Тој со тешки телесни повреди бил пренесен во болница.
Според информациите на Љупчо Палевски, кој ги сподели и фотографиите, сето ова се случувало пред зградата на Божиновски во Битола.
До овој момент, новинарот Божиновски се нема огласено.
Не е прв пат тој да биде мета на физички напади.
Пред само неколку денови, Божиновски се одлучи да „клекне“ и да ја запроси Панда Солунчевска, точно на неговиот 56-ти роденден, на 11-ти октомври.
-Ја прашав и рече: ДАА!!!! Нека ни е со среќа, објави тогаш Божиновски.

error: Content is protected !!