Грозоморен напад во Дом за деца во Кавадарци: Bозрасен маж cилувaл девојче

Тажна, болна, ужасна вест ја потресе Македонија.

Уште еден болесник, уште еден мизерен живот. А уништува друг, млад живот.
Веста која ќе ја прочитате во продолжение има и вознемирувачка содржина.

Веста е веднаш по рекламата:
61-годишен жител на кавадаречко село силувал малолетно девојче, штитеничка на Дом за деца во социјален ризик во Кавадарци, соопшти МВР. Случајот го пријавила вработена во Домот.
„На 25.10.2022 во ОВР Кавадарци, вработена во Мал групен дом за деца во социјален ризик во Кавадарци пријавила дека на 23.10.2022, 61-годишен маж од кавадаречко село извршил обљуба врз малолетна штитеничка на домот“, велат од МВР.
Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

error: Content is protected !!