Огромна трагедија: Се сруши голем мост – на него имало околу 400 луѓе кога паднал, има многу мртви – шок во Индија

Веста продолжува веднаш по рекламата од нашиот спонзор:
Страотна вест пред неколку минути го потресе цел свет.

За оваа информација брзо се огласија сите светски медиуми.
За жал има повеќе од 30-тина мртви, а се стравува дека бројката ќе расте.

Во моментот кога мостот паднал, на него имало 400 луѓе.
Локалниот телевизиски канал Зи њуз објави дека во моментот на неговото уривање на мостот имало над 400 луѓе и дека паднале во реката Макча во градот Морби.
Најмалку 30 луѓе загинаа денеска при уривање на мост во западната индиска држава Гуџарат, соопштија локалните власти.
Стотици луѓе паднале во реката при уривање на мостот, а неколку од нив се тешко повредени, пренесува Ројтерс.

error: Content is protected !!