Страотен масакр вечерва ја потресе Македонија: Товарен воз збриша стадо овци

Товарен воз попладнево удрил во околу 30 овци кај гевгелиското село Миравци, потврди Тони Ангеловски, портпаролот на Министерството за внатрешни работи.
– Денес околу 15 часот во Полициската станица Гевгелија, било пријавено дека во близина на железничка станица Миравци, товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија-Скопје, удрил во стадо овци, при што биле усмртени околу 30 овци, а повредени луѓе нема, појасни Ангеловски.
Увид на местото врши екипа од Полициска станица Гевгелија.

error: Content is protected !!