Еве која е приватно Благородна, гостинката што го запали Коста во „Преспав“ со својот телесен раскош и отворениот брак (фото+видео)

Во најновата 11 епизода од 5-тата сезона на македонскиот ситком „Преспав“, насловена „Отворен брак“, во пансионот се ширеа секс вибрации кои ги предизвика гостинката Благородна или актерката Драгана Левенска.
Благородна се појави на рецепцијата пред газада Коста и Талат, а со својот телесен раскош му направи експлозија во мозокот на Коста, а богами и на Талат.

Дополнително за тоа придонесе што таа само за да не им плати, им фрли мамка со тоа што им кажа дека е во отворен брак со својот сопруг.
Ловот на Косата почна веднаш, Ула полуде, а Благородна квалитетно му го „возеше“ филмот само за да си ја оствари својата цел.
Доколу им Вам ви „влезе во око“ Благородна, приватно станува збор за 35 годишната актерка Драгана Левенска.

Драгана е македонска театарска и филмска глумица, најдобро позната на театарската публика.
Дипломирала во Универзитетот за аудиовизуелни уметности ЕСРА, на отсекот за актерска игра во 2014 година, а од истата година е вработена во Македонскиот народен театар.

Актерството е нејзината прва љубов уште од мали нозе. Иако првенствено се запишала на факултетот за книжевност, сепак не престанала да сонува за театарската магија, и таа желба еден ден и се остварила:
„Отсекогаш сакав да бидам актерка, не знам за друга професија, освен за актерството. Кога завршив средно училиште, на академијата за драмски уметности таа година не примаа актери, морав да чекам две години, па затоа решив да запишам студии по книжевност, но на моја голема радост, во меѓувреме се случи отворањето на факултетот за радио-визуелни уметности ЕСРА, па така после една плејада на настани стигнав до крајната цел, вели Драгана за своите почетоци во едно интервју за „Fashionel.mk“

Денес театарот е нејзиниот најголем љубовник.
Видеото од урнебесната епизода каде глуми Драгана се најде и на нејзиниот профил на Фејсбук каде доби ласкави комплименти од следбениците.

Дололку ја пропуштивте оваа возбудлива епизода, задолжително ставете ја за гледање на вашето телевизиско мени.

error: Content is protected !!