Ова ВИДЕО мора да го видите: Погледнете како македонските ракометарки пристигнаа во салата

Веста продолжува веднаш по рекламата:
Женската ракометна репрезентација на Македонија по пауза од 10 години повторно е на големите натпреварувања, откао во следните шеснаесет дена заедно со Словенија и Црна Гора ќе биде домаќин на Европското првенство.
„Црвено-жолтите“ девојки ги очекува натпревар против Франција на отворањето на шампионатот, а во СЦ „Борис Трајковски“ тие пристигнаа со песна.

Натпреварот меѓу Македонија и Франција е со почеток во 18 часот.Видеото од стигнувањето на нашите ракометарки можете да го проследите на следниот линк.

error: Content is protected !!