Избран е новиот шеф за Организиран криминал – не е повеќе Вилма: ЕВЕ КОЈ Е

Само што заврши гласањето.

Официјално уште не е потврдено. Но, ние ви пренесуваме од сигурен извор.
Веста продолжува по рекламата:
Со само два гласа предност, денеска за нов шеф на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција е избран Ислам Абази, кој досега беше шеф на вишото обвинителство во Гостивар, неофицијално дознава ,Фокус”.
Според информациите на „Фокус” тој го победил скопскиот обвинител Ермон Незири за само два гласа. Поточно Абази освоил 66, а Незири 64 гласа.
Во трката учествуваа и обвинителката Деса Пауновска, како и суспендираната шефица на Организиран, Вилма Русковска.
Повеќе за ова на ФОКУС.мк – ТУКА

error: Content is protected !!