Македонија: Маж ја зел пушката и пукал во мачка на сограѓанин

На 08.11.2022 во 21.00 часот, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Ѓорче Петров при СВР Скопје извршиле службен разговор со М.Т.(67) од Скопје затоа што околу 14.30 часот со воздушна пушка пукал кон мачка домашен миленик, сопственост на Ф.Л.(22) од Скопје.
По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

error: Content is protected !!