КАТАСТРОФА: 20-годишник си ја cилувaл малолетната девојка

Социјалните мрежи вријат од реакции.

Се бара и јавно објавување на името на личноста што го сторила тоа.
Веста продолжува веднаш по реклмата:
Mинистерството за внатрешни работи (МВР) информира дека поднело кривична пријава против 20-годишник бидејќи се сомничи дека извршил обљуба врз малолетничка.
-СВР Струмица поднесе кривична пријава против А.Ш.(20) од Струмица, поради постоење основано сомнение дека на 05.11 и 06.11.2022 во с.Иловица извршил обљуба врз малолетничка.
Според пријавата, со девојчето бил во љубовна врска, велат од полицијата.

error: Content is protected !!