Лоша вест: Исчезна 18-годишна девојка, се бара на сите страни

Најнова и вонредна вест. Само што беше објавено.

Во целата потера се вклучени повеќе ресурси.
Во петокот вечерта околу 21,05 часот во Полициска станица Гази Баба, било пријавено дека семејството не можело да воспостави контакт со тинејџерка од скопско Арачиново откако утрото излегла од домот.
Според извештајот на МВР, 46-годишниот Е.П. од селото Арачиново, скопско пријавил дека околу 10,30 часот од домот се оддалечила неговата ќерка 18-годишната З.П..
Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

error: Content is protected !!