(Видео) Студентка по медицина од Струмица растури во „Гранд“: Со години сме немале волку добар кандидат

Славица Ангелова има 20 години, студира медицина и по потекло е од Стрмица. Ова млада убава девојка синоќа на музичкото шоу на таленти „Ѕвездите на Гранд“ воодушеви со својата интерпретација и освои осум гласови од жирито.
„Бродот што тоне“, песната на Тамара Тодевска Славица ја испеа без грешка со многу емоции и го предизвика Ѓорѓе Давид, кого таа го одбра за свој ментор, да изјави дека одамна никој го нема така изненадено и израдувано, по појавата на Џејла Рамовиќ вo претходните сезони.
Славица откри дека претходно настапувала и во шоуто „Некoи нови клинци“.
Кога ги доби сите осум гласови, Ангелова не можеше да се одлучи кој да биде нејзин ментор, велејќи дека тоа е многу тешка одлука за неа, па помеѓу Ѓорѓе Давид и Шерифовиќ, таа се одлучи за Ѓорѓе.
Таа се двоумеше меѓу Марија Шерифовиќ и Ѓорѓе Давид, но сепак на крајот се одлучи ментор да и биде познатиот рокер.
Слушнете како пее младата струмичанка во видеото од целата емисија на „Ѕвездите на Гранд“ – интерпретацијата на Славица може да ја слушнете во 54: 55 минута.

error: Content is protected !!