Бојана Нушкова овој пат е на мета: Дојава за бомба и во домот на македонската манекенка… Само што оваа не е лажна (ФОТО)

Дојавите за бомба во усредните скопски училишта стнаа секојдневие. Меинстрим на македонскот школство. За среќе засега сите предизвикаа само лажна тревога и не дај Боже, ниту една нема ниту основан сомнеж дека била вистинита.
И додека на МВР му треба „вечност“ да се справи со откривањето на „лажните терористи“, дојавите за бомба почнаа да стигаат и по дома. По куќите и становите, односно живеалиштата на познатите и јавни фаци.
Една таква, до душа преку социјалните мрежи и тоа во нејзините Инстаграм приказни пристигна и кај македонската манекенка и модел Бојана Нушкова.
Долгоногата убавица важи за една од најзгодните и најатрактивните девојки на јавната сцена. Особено нејзините разголени секси фотографии и фотосесии ја креваат возбудата на најсилно, подгревајќи ги страстите и бранувајќи ја фантазијата, најмногу на младата машка популација, чија „зголемена циркулација“ по цело тело, понекој се осмелил и јавно да ја сподели.
Овој пат токму со дојава за бомба во вид на комплимент кој стигна и до македонската манекенка. Имено, „запалениот“ дојавувач и самиот не додржал, па „експлодирал“ со споделување „бомбастичен коментар“ под една од најновите фотографии на скопската убавица.
„Им дојавил ли некој на твоите дека дома имаат бомба?“ – јавно ја запрашал „Инстаграм бомбашот“ Бојана, а таа воодушевено му возвратила со свој коментар и насмевка: „Добааааарррр… хаааааххх“, на што младичот се надоврзал:

error: Content is protected !!