Хорор во Скопје: Маж пукал во сопствениот брат

Хорор во Скопје: Маж пукал во сопствениот брат

Брат за брат, ама и брат во брат.
Најнова вест која шокираше многумина.

Продолжува веднаш по рекламата:
На 16.11.2022 околу 14.40 часот во с.Студеничани, скопско, полициски службеници од Полициската станица Драчево го лишиле од слобода А.М.(41) од с.Студеничани, затоа што околу 14.30 часот во магацинскиот простор од семејната фирма лоциран во с.Студеничани, скопско, по претходна расправија поради нерасчистени имотно-правни односи околу фирмата, од пиштол испукал еден куршум кон неговиот брат А.М.(39) од с.Цветово, скопско и му нанел телесна повреда, информираат од полицијата.
По целосно документирање случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, додаваат надлежните.

error: Content is protected !!