Драма во златарница во Скопје: Таа му украла златен предмет, а пак продавачот ја истепал

Народот веќе и не знае што прави во државата.
Од ден во ден, секаков вид на вести може да прочитаме.
Драма во златарница во Скопје: Таа му украла златен предмет, а пак продавачот ја истепал

За жал, тоа е реалноста. Веста продолжува веднаш по рекламата:
17.11.2022 во 13.40 часот на подрачјето на Бит Пазар-Скопје, полициски службеници од СВР Скопје ја лишиле од слобода Р.А.(37) од Скопје. Таа се сомничи дека претходно од златарница на подрачјето на Бит Пазар одзела златен предмет.

Во врска со случајот, Р.А. пријавила дека околу 13.00 часот во златарницата била физички нападната од продавачот Н.А.(60) од Скопје. По целосно документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

error: Content is protected !!