Шокантни сцени во Торино: Рацете на Ѓоковиќ се тресеа измеѓу сетови (ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ од пред два дена обезбеди пласман во полуфиналето, но сепак одигра сериозно и го доби тешкиот дуел со Данил Медведев.
Српскиот ас како прв фаворит влегува во завршната фаза од турнирот од Мастерс серијата во Торино. Шокантно видео беше споделено на социјалните мрежи, на кое се гледа како рацете на големиот шампион од Србија се тресат, додека седи на клупа измеѓу сетови.
Големата битка траеше три часа и девет минути и донесе конечна победа за Ѓоковиќ, трета на завршниот турнир.
Погледнете го видеото:

error: Content is protected !!