(ВИДЕО) Навивачите згрозени: Роналдо извади нешто од шорцевите и стави во уста

Кристијано Роналдо игра на петти Мундијал во кариерата и уште на првиот меч на кој до 65-та минута немаше ниеден гол а до крајот паднаа дури пет, влезе во вечноста.

Португалците го отворија Светското првенство 2022 со триумф 3-2 над Гана иако до 65’ минута го кршеа отпорот на африканската селекција.
Кристијано Роналдо вчера испиша историја во дресот на Португалија, откако постигна еден од головите за победа против Гана (3-2) во првото коло од Мундијалот.
Роналдо е главна тема деновиве во медиумите, прво поради тоа што го раскина договорот со Манчестер јунајтед, а потоа и поради голот со кој стана единствен играч кој постигнал погодок на пет Мундијали.
Сепак, Роналдо во еден момент ги згрози фановите откако нешто извади од неговите шорцеви и потоа го стави во уста. Според дел од медиумите, тоа биле енергетски таблети кои му помагаат да го издржи притисокот на натпреварите.

error: Content is protected !!